Peeling twarzy, czyli prosty sposób na odmłodzenie i rewitalizację skóry

Skóra twarzy jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników i to właśnie na niej, pierwsze oznaki starzenia są najbardziej oraz najwcześniej widoczne. Chociaż wydaje się, że szczególnie kobiety, dbają o nią każdego dnia, za pomocą różnych kosmetyków, to jednak nie zawsze jest to wystarczająca pielęgnacja. Warto zastanowić się nad tym, co oferuje nam medycyna estetyczna – istnieje prosty sposób na rewitalizację i odmłodzenie twarzy, a mianowicie peeling medyczny.
Co to jest peeling medyczny?
Chyba trudno znaleźć kobietę, która chociaż raz nie używała peelingu do twarzy. Drogeryjne półki niemal uginają się pod ciężarem różnorakich produktów, które są lepszej lub gorszej jakości. Jednak trzeba pamiętać, aby wybrać peeling odpowiedni do potrzeb oraz rodzaju cery, ponieważ źle dobrany może przynieść więcej szkody niż pożytku. Lepiej nie eksperymentować ze swoim wyglądem, na własną rękę. Najlepiej udać się do specjalisty i zasięgnąć jego opinii. Taka osoba zapozna się z naszymi dolegliwościami i problemami, ale również wysłucha, jakie mamy oczekiwania. Na tej podstawie wybierze najlepszą metodę na poprawę wyglądu twarzy, aby efekty były jak najbardziej zadowalające, bez żadnej szkody dla pacjenta.
Peeling medyczny (tak jak każdy inny) opiera się na kontrolowanym złuszczaniu naskórka, ewentualnie górnych warstw skóry właściwej. Dzięki takiej procedurze, można usunąć różne zmiany chorobowe, przebarwienia, a także doskonale zrewitalizować i odmłodzić skórę twarzy. Specjaliści z kliniki MedBeauty przekonują również o zbawiennych efektach biologicznych peelingu, jakimi są: stymulacja żywych komórek skóry, synteza białek kolagenu i elastyny, poprawa budowy oraz funkcji skóry, elastyczność, nawilżenie. Wynika z tego, że jeden prosty, zupełnie nieinwazyjny zabieg niesie za sobą szereg nieocenionych korzyści.
Peeling medyczny składa się z: kwasu glikolowego, który odpowiada za złuszczanie; kwasu kojowego i ekstraktu z mącznicy lekarskiej, są to czynniki depigmentacyjne; ekstraktu z morwy białej – naturalny związek łagodzący podrażnienia oraz witamin A, C i E. Taka kompozycja gwarantuje najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.
Kto powinien stosować peeling medyczny?
Specjaliści wskazują na wiele problemów i dolegliwości, z którymi peeling medyczny radzi sobie doskonale, niezależnie od wieku i płci pacjenta, jednak z całą pewnością bardzo skorzystają na nim pacjenci, którzy obserwują na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia.
Wskazania do stosowania to, m.in.:
- starzenie się skóry,
- zaburzenia pigmentacji,
- przebarwienia,
- zmarszczki,
- blizny,
- ślady pozostałe po trądziku,
- zmiany spowodowane paleniem tytoniu oraz zanieczyszczeniem środowiska.
Oczywiście, jak w przypadku każdej ingerencji lekarskiej, istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają (czasowo lub całkowicie) wykonanie peelingu medycznego, a są to: alergie skórne, opryszczka, terapia pochodnymi witaminy A. Jednocześnie specjaliści przypominają o tym, że na przynajmniej tydzień przed przeprowadzeniem zabiegu nie należy wykonywać depilacji, elektrolizy, dermabrazji oraz używać retinoidów i preparatów drażniących skórę, natomiast mężczyźni nie powinni się golić na godzinę przed peelingiem.
Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie kliniki MedBeauty, pod adresem: http://www.drkepa.com/peelingi.html.